Adw. Mikołaj Pietrzak otrzymał nagrodę CCBE „Human Rights Award”

Z radością i dumą informujemy, że adw. Mikołaj Pietrzak, Członek Zarządu Stowarzyszenia im. Prof. Hołdy i Dziekan ORA w Warszawie

otrzymał nagrodę CCBE Council of Bars and Law Societies of Europe-Conseil des barreaux européens „Human Rights Award”.

Nagroda CCBE „Human Rights Award” przyznawana jest wybitnym prawnikom, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i poświęceniem na rzecz wartości związanymi z prawami człowieka.

W tym roku prezydent CCBE José de Freitas, wręczył nagrodę Dziekanowi ORA adw. Mikołajowi Pietrzakowi, który w swoimi przemówieniu podkreślił, że:

„Przyjmuję tę nagrodę na rzecz całej polskiej społeczności prawniczej, która gromadziła się w proteście przeciwko niekonstytucyjnemu stanowieniu prawa i przejęciu kontroli politycznej nad Trybunałem Konstytucyjnym. W imieniu społeczności prawników, która odłożyła na bok swoje wewnętrzne różnice i mówiła jednym głosem w obronie niezawisłości polskich sędziów i przeciwko wielu niekonstytucyjnym ustawom, których celem było wywieranie politycznego wpływu na sądy.”