Lekcja wideo na temat Konstytucji RP

Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy we współpracy z portalem Wszechnica.org.pl przygotowało lekcję wideo na temat Konstytucji RP. Scenariusz zajęć uwzględnienia szczególnie zagadnienia trójpodziału władzy.

Lekcję przeprowadził prof. Marcin Matczak przy udziale dwóch warszawskich licealistów: Aleksandra Krużewskiego i Ksawerego Daniłowicza.

Inicjatywa jest związana z zakończoną 11 listopada 2017 roku IV edycją „Tygodnia Konstytucyjnego” organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. W jego ramach ponad pół tysiąca prawników, w prawie 400 szkołach w całej Polsce, przeprowadziło zajęcia na temat znaczenia Konstytucji RP. W lekcjach wzięło udział ponad 45 000 uczniów.

Materiał uzupełniony jest o przygotowany przez prof. Matczaka konspekt zajęć w oparciu o nagranie. Konspekt zajęć do pobrania w linku. Czas trwania lekcji – 34 minuty.

Plan lekcji:

• „Wprowadzenie”. Czas filmu: 00:00