Konstytucyjny Turniej Sądowy

Konstytucyjny Turniej Sądowy to moot court z zakresu prawa konstytucyjnego, który kierowany jest do studentów prawa oraz aplikantów adwokackich oraz radcowskich.

Rozgrywki turniejowe toczą się równolegle w ramach dwóch niezależnych od siebie lig – studenckiej i aplikanckiej, w oparciu o ten sam kazus turniejowy. Symulacja postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym przebiega w dwóch etapach. W pierwszej kolejności odbywa się etap pisemny, polegający na przygotowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego kwestionującego przyjęte rozwiązania ustawowe, a następnie odpowiedzi na taki wniosek.

Najlepsze drużyny wyłonione w drodze etapu pisemnego kwalifikują się do etapu ustnego. W symulacjach rozpraw wcielą się w rolę uczestników postępowania przez Trybunałem Konstytucyjnym. Najlepsze dwie drużyny w każdej z lig biorą udział w Wielkim Finale, podczas którego wyłaniani są zwycięzcy Turnieju.

Zwycięzcy Konstytucyjnego Turnieju Sądowego

8 grudnia 2016