Konstytucyjny Turniej Sądowy

Konstytucyjny Turniej Sądowy to moot court z zakresu prawa konstytucyjnego, który kierowany jest do studentów prawa oraz aplikantów adwokackich oraz radcowskich.

Rozgrywki turniejowe toczą się równolegle w ramach dwóch niezależnych od siebie lig – studenckiej i aplikanckiej, w oparciu o ten sam kazus turniejowy. Symulacja postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym przebiega w dwóch etapach. W pierwszej kolejności odbywa się etap pisemny, polegający na przygotowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego kwestionującego przyjęte rozwiązania ustawowe, a następnie odpowiedzi na taki wniosek.

Najlepsze drużyny wyłonione w drodze etapu pisemnego kwalifikują się do etapu ustnego. W symulacjach rozpraw wcielą się w rolę uczestników postępowania przez Trybunałem Konstytucyjnym. Najlepsze dwie drużyny w każdej z lig biorą udział w Wielkim Finale, podczas którego wyłaniani są zwycięzcy Turnieju.

Zakończenie IV. edycji Turnieju Konstytucyjnego

1 grudnia 2021

Odwołanie rozgrywek ustnych IV. edycji Turnieju Konstytucyjnego

13 marca 2020

Terminy rozgrywek etapu ustnego IV. edycji Turnieju Konstytucyjnego

7 marca 2020

Turniej Konstytucyjny: wyniki etapu pisemnego!

22 lutego 2020

Jurorzy etapu pisemnego IV. edycji Konstytucyjnego Turnieju Sądowego

20 grudnia 2019

ZMIANA terminu zgłoszenia do IV. edycji Turnieju Konstytucyjnego

15 listopada 2019

Ruszają zapisy do IV edycji Konstytucyjnego Turnieju Sądowego!

22 października 2019

Zwycięzcy Konstytucyjnego Turnieju Sądowego