Lektury Prof. Hołdy. Spotkanie 19: „Polskie morderczynie”

20 października 2014 roku odbyło się  19. spotkanie z cyklu „Lektury Prof. Hołdy”. Zorganizowane przez  Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy we współpracy z Instytutem Reportażu.

Dyskusja dotyczyła książki pt. „Polskie morderczynie” Katarzyny Bondy i odbyła się w księgarni Wrzenie Świata przy ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie.

Książka pt. „Polskie morderczynie”, wydana nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. w 2013 roku to czternaście portretów kobiet – zabójczyń. Kim są kobiety, które dokonały zabójstwa? Co skłoniło je do popełnienia zbrodni? Skąd wzięła się ich agresja? Jak funkcjonują w izolacji? Czy ich zbrodnie różnią się od tych popełnionych przez mężczyzn?

Głównym gościem spotkania była Autorka – Katarzyna Bonda – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej.

W roli komentatorów wystąpili:
– prof. Monika Płatek – Zakład Kryminologii, Instytut Prawa Karnego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
– dr Wojciech Kulesza – Katedra Psychologii Społecznej, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Moderatorem spotkania była Maria Ejchart-Dubois, członkini Zarządu Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy.