Wyborcza.pl: „Prawniczka Maria Ejchart-Dubois o aresztowaniu Margot: Brutalność policji. Mamy zacząć się bać”

Maria Ejchart-Dubois, prezeska naszego Stowarzyszenia i współprzewodnicząca Komisji Ekspertów Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur o aresztowaniu Margot:

„Mamy się bać wychodzić na ulicę w proteście, a nawet w geście solidarności. Tego upokorzenia i strachu nie da się zmyć. Jesteśmy konfrontowani od piątku z przerażającymi opisami traktowania przez policjantów. Policja nie jest od tego, żeby karać. Od karania jest sąd. Dlatego potrzebne są niezależne od władzy sądy, żeby móc powiedzieć wprost: tak, to jest niewłaściwe.”

Całość rozmowy dostępna tutaj.