III edycja Tygodnia Konstytucyjnego

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Tygodnia Konstytucyjnego. Prawnicy w szkołach ponadpodstawowych opowiedzą o Konstytucji i roli sądów. 28 maja – 4 czerwca 2017.

W dniach 28 maja- 4 czerwca rusza III edycja Tygodnia Konstytucyjnego! Prawnicy po raz kolejny udadzą się do szkół, aby przeprowadzić lekcje o Konstytucji. Chcemy w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W tej edycji zwrócimy także uwagę uczniów na kluczową rolę sądów powszechnych w stosowaniu prawa przy uwzględnieniu nadrzędnej roli Konstytucji.

Po raz kolejny Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Opiekę merytoryczną nad materiałami dydaktycznymi sprawuje Pani Profesor Ewa Łętowska.

W ostatniej edycji Tygodnia Konstytucyjnego wzięło udział 350 szkół oraz 380 prawników. W lekcjach na temat Konstytucji uczestniczyło ok. 35.880 uczniów w całej Polsce.   Zapraszamy prawników i szkoły do udziału w kolejnej edycji.

Zapisy prawników: goo.gl/forms/gaRLH5RpctETlmxX2

Zapisy szkół: goo.gl/forms/SHXnWKewV76lT5Z53