IX. Gala wręczenia Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy

W sobotę (18 grudnia) w Lublinie odbyła się IX. Gala wręczenia Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Tegorocznymi Laureatami są Adam Bodnar oraz Grupa Granica.

Laudację wygłosił red. Adam Michnik oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki.

– Dwa lata temu, gdy widzieliśmy się tu po raz ostatni, wydawało się nam, że gorzej już być nie może. Dziś jest Dzień Migranta, który w Polsce jest obchodzony wyjątkowo hucznie, łamaniem wszelkich standardów praw człowieka na oczach całego świata – takimi słowami rozpoczęła galę Maria Ejchart-Dubois – Prezeska Stowarzyszenia.

Podczas Gali nagrodzeni zostali również Laureaci IV. edycji Turnieju Konstytucyjnego oraz zainaugurowany został Fundusz Wsparcia Praworządności (więcej informacji: fundusz.stowarzyszenieholda.pl).

Relacje prasowe:

lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,27927809,adam-bodnar-i-grupa-granica-z-nagroda-im-prof-zbigniewa-holdy.html

www.dziennikwschodni.pl/lublin/nagroda-im-prof-zbigniewa-holdy-dla-grupy-granica-i-adama-bodnara,n,1000300419.html