VIII edycja Tygodnia Konstytucyjnego

Szanowni Państwo!

Z wielką radością ogłaszamy, że ruszyły zapisy do VIII. edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich! Warsztaty odbędą się w dniach 10-17 grudnia 2020 r.

Od 2016 r. odbyło się łącznie 7 edycji, w których blisko 4 000 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 20 000 uczniów z ponad 2 500 szkół w całej Polsce. W ramach akcji odbywają się prowadzone przez prawników – praktyków lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.

Z okazji światowego Dnia Praw Człowieka (Human Rights Day) przypadającego w dniu 10 grudnia 2020 r., tym razem szczególny nacisk położyć chcemy na tematykę praw człowieka. Aby wziąć udział w Tygodniu Konstytucyjnym wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i oddać się w ręce Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. To właśnie my łączymy w pary prawników i szkoły.Zgłoszenia przyjmujemy do 6 grudnia 2020 r.

Formularz zgłoszeniowy dla szkół:
cutt.ly/DhiDws

Formularz zgłoszeniowy dla prawników:
cutt.ly/khiDFTX

Ze względu na szczególną sytuację związaną z panującą pandemią oraz nauczaniem prowadzonym w systemie zdalnym, spotkania z prawnikami odbywać się będą za pośrednictwem platformy do edukacji zdalnej wykorzystywanej przez szkołę (np. Zoom, Microsoft Teams).

Pierwszeństwo udziału przysługiwało będzie klasom od 6 klasy szkoły podstawowej.