Lektury Prof. Hołdy. Spotkanie 3: „Handlowałem kobietami”

Na trzecim spotkaniu z cyklu „Lektury Prof. Hołdy” dyskutowaliśmy o książce pt. „Handlowałem kobietami” Antonio Salasa.

Spotkanie odbyło się 28 maja 2012 r. o godz. 19.00.

„Handlowałem kobietami” to reportaż wcieleniowy, wydany w 2012 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN. Hiszpański dziennikarz śledczy wniknął przez rok w szeregi mafii handlującej kobietami. To wstrząsający reportaż o współczesnym niewolnictwie, w XXI wieku, na „kontynencie praw człowieka”. Temat tym bardziej ważny, że statystyki handlu ludźmi są bolesne również i dla Polski.

Autor pisze pod pseudonimem, ma status świadka koronnego.

Gośćmi spotkania byli:

– Irena Dawid-Olczyk – La Strada – Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu
– dr Barbara Błońska – Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, członkini Stowarzyszenia im. Prof. Z. Hołdy
– dr Krzysztof Karsznicki – prokurator Prokuratury Generalnej

Dyskusję moderowała Maria Ejchart – członkini Zarządu Stowarzyszenia im. Prof. Z. Hołdy.